top of page

Kullandığımız Aksesuarların Sağlığımıza Etkisi

Güncelleme tarihi: 15 Oca 2023

Biraz sağlık içerikli bilgiler de paylaşmak istedik sizlerle.


Uyurken takılarımızı çıkarmamız sağlığımız ve konforumuz için oldukça önemlidir ama bunun farklı bir çok sebebi daha var elbette.


Uyurken dokularımızda sıvı toplanır. Dolayısıyla özellikle parmağımızdaki yüzükler sabah uyandığımızda çok daha zor çıkar ve bilekliklerimiz bileklerimizde izler çöküntüler meydana getirir.


Kolyelerimiz ise boynumuzda kaldığında yastığa yorgana takılır, boynumuzu kaşındırır ve hatta leke bile yapabilir cildimize. Aman dikkat boyun çevresindeki deri ince ve hassastır. Bunlar uyku kalitemizi ciddi oranda aşağı çeker.


Alerjik bir bünyeye sahipseniz; bir kaç akşam sonra kaşınmaya, kızarmaya başlamanız an meselesidir! Bu bağlamda kaliteli, gerçek (altın,gümüş gibi..) aksesuarlar tercih etmeniz gerekecek.


Ağır küpeler genelde şıktır kabul ediyoruz. Hele ki halka küpeler vazgeçilmez zamansızlarımızdan, adeta uzvumuz gibiler. Ama bunlarla uykuya dalmayı alışkanlık haline getirirsek kulak memelerindeki sarkmalara merhaba demek durumundayız.


Son olarak özellikle yüzüklere dikkat çekmek istiyoruz. Gün boyunca ellerimiz çok fazla yere temas ettiğinden, parmaklarımızı zarafetiyle dolduran aksesuarlarımız bakteri odakları haline geliyor. Ellerimizi ayrı, yüzüklerimizi kullanım talimatları doğrultusunda ayrı bir şekilde dezenfekte etmemiz en güzeli.


Takılarınızı mutlu günlerde kullanın!

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page